Насіння соняшника
Україна є найбільшим виробником і експортером насіння соняшнику в світі.
Насіння соняшнику є плодом соняшнику (Helianthus Annuus). Термін "насіння соняшнику" насправді неправильно. Ботанічно кажучи, більш правильно називати сім'янка. Очищене їстівне зернятко називається ядром соняшнику або семечкой.
Є три типи зазвичай вживає мого насіння соняшнику: лінолевий (найбільш поширений), з високим вмістом олеїнової кислоти і NuSun. Кожен сорт має свій власний унікальний склад з високим вмістом мононенасичених, насичених і поліненасичених жирів.
Для комерційних цілей, насіння соняшнику, як правило, класифікуються за кольором лушпиння. Якщо лушпиння суцільна чорна, насіння називаються чорні масляні насіння соняшнику. Культури можуть бути віднесені до олійним культурам соняшнику. Ці насіння, як правило, пресують, щоб витягти з них масло. Смугасті насіння в основному використовується для виробництва продуктів харчування, в результаті вони можуть називатися кондитерської семечкой.
За останні десятиліття соняшникова олія стала популярною у всьому світі. Масло може бути використано, як є, або може бути перероблено в поліненасичені маргарини. Масло зазвичай отримують шляхом застосування пресування насіння соняшнику та збору масла. Багатий білком шрот, що залишився після віджимання масла, використовують як корм для тварин.
Отримати соняшникова олія (лінолева соняшникова олія) з високим вмістом поліненасичених жирних кислот (близько 68% лінолевої кислоти) і низьким вмістом насичених жирів, такі як пальмітинова кислота і стеаринова кислота. Однак різні гібриди були розроблені, щоб змінити профіль жирних кислот в урожаї для різних цілей.
У майбутньому, соняшникова олія може стати поновлюваним біо-джерелом водню. Команда Університету Лідса розробила працездатний метод для вилучення водню з соняшникової олії, через ланцюжок хімічних реакцій з нікелевими каталізаторами на вуглецевої основі. Тим не менш, у той час як фотосинтез рослин по суті захоплює водень, енергія, необхідна для виділення водню з вуглеводнів з соняшникової олії значно більше, ніж енергія газу, що виділяється. Тому, незважаючи на те, що соняшникова олія, безумовно, може бути використаний для цієї мети, це не "легкий" або навіть "екологічно чистий" джерело енергії.
ТОВ "Валмар Інгредієнтс» може поставити вам Масляне насіння соняшнику походження Україна.